Faydalı BağlantılarBİLGİYE ULAŞMAK İÇİN FAYDALI BAĞLANTILAR

www.worldhighways.com  Dünya Yol üstyapı mühendisliği, bu alandaki gelişmeler ve güncel haberlerle ilgili, Avrupa'da İngilizce olarak yayınlanan ve ücretsiz olarak adrese gönderilen dergi. http://publications.iowa.gov/view/subjects/VJ.html  yol ve karayolu ile ilgili dökümanlar

http://www.beyondroads.com/

http://www.fhwa.dot.gov/pavement/pub_listing.cfm   Yol kaplamaları ve ulaştırma mühendisliği ile ilgili dökümanlar,

http://www.asphaltinstitute.org/

http://www.dot.wisconsin.gov/library/research/reports/asphalt.htm  Wisconsin DOT elektronik kütüphane çeşitli araştırma raporları

http://www.pavementpreservation.org/  Mcihigan State University, Koruyucu Amaçlı Sathi Kaplamalarla ilgili Araştırma Merkezi E Kütüphanesi

http://www.masticasphaltcouncil.co.uk/case-studies/item.php?id=121  Mastik Asfalt Birliği resmi web sitesi

www.AggBusiness.com   Agrega, sektörle ilgili iş makineleri ve ilgili aktüel haberlerin yer aldığı ve print olarak ücretsiz gönderilen bir dergidir.

http://www.pavementinteractive.org/

 
TÜBİTAK 2241

Lisans Öğrencileri için Sanayi Odaklı Bitirme Tezi Projeleri Yarışması

Mühendislik ve Teknoloji Bilimleri, Doğa Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Tıbbi Bilimler ve Tarımsal Bilimler alanlarının ilgili bölümlerinde öğrenim görmekte olan ve bitirme projesi hazırlayan lisans öğrencileri başvuru yapabilir.

Hazırlanan bitirme projeleri;

  1. Bitirme projesi herhangi bir sanayi kuruluşunun sorununun çözümü amacıyla ilgili kuruluşla entegre olarak gerçekleştirilecek olmalıdır.
  2. Yarışmaya öğrenciler bireysel olarak veya ekip halinde hazırladıkları bitirme bitirme projesi ile başvurabilir. Ekip halinde yapılan başvurular, ekip adına proje yürütücüsü olan öğrenci tarafından yapılır ve ekip en fazla en fazla üç öğrenciden oluşabilir. Ekip olarak başvuru yapan öğrenciler ayrıca bireysel başvuru yapamazlar. Son olarak, yarışmacılar ilan edilen kategorilerden sadece birine başvuru yapılabilir.  
  3. Bitirme projeleri biri akademik, biri sanayi kuruluşundan olmak üzere iki danışman rehberliğinde hazırlanmalıdır. Akademik ve sanayi danışmanları birden fazla bitirme projesinde görev yapabilir.
  4. Hazırlanan bitirme projeleri, yarışma kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanmalıdı


Yarışma Kategorileri

1. Ürün Geliştirme: Tüm sanayi alanlarında ürün geliştirmeye yönelik projeleri kapsar.

2. Süreç Geliştirme: Tüm sanayi alanlarında süreç geliştirmeye yönelik projeleri kapsar.

 

 


 

Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 2°